Nasza szkołaWitamy na naszej stronie
Szkoła Podstawowa im. Leonarda Śliwińskiego w SątopachStrona główna
Kontakt
Aktualności
Ogłoszenia
O patronie
Nauczyciele
Galeria
Dokumenty
Archiwum
Ciekawe linki
Przedszkole


Nasz patron

AKTUALNOŚCIROK PRZEDSZKOLNY 2018/2019


Rodzinne kolędowanie w przedszkolu

    W piątek 21 grudnia w Oddziale Przedszkolnym w Sątopach w grupie Krasnali i Jeżyków, zostało zorganizowane rodzinne kolędowanie. Spotkanie odbyło w się na Sali Wiejskiej w Sątopach. Na początku dzieci wraz z rodzicami wspólnie zaśpiewali kolędę " Wśród nocnej ciszy", później wszyscy z wielkim zapałem zabrali się do wykonania pięknej choinki, która powstała z płatków kosmetycznych. Po zajęcia artystycznych nastąpił poczęstunek oraz wspólne kolędowania. Chętni rodzice wraz ze swoimi pociechami przygotowali kolędy i pastorałki, które wspólnie zaśpiewali. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały certyfikaty grzecznych dzieci, a  rodzice moc życzeń na nadchodzące święta i zbliżający sie Nowy Rok. Spotkanie zorganizowały Żaneta Mazurkiewicz-Kleszcz i Magdalena Kwiatkowska.

pk  pk  pk  pk  pk  pk


Otwarte zajęcia z rodzicami
"W świątecznym nastroju"

    W środę 12 grudnia w oddziale przedszkolnym w grupie Krasnali odbyły sie zajęcia otwarte dla rodziców.  Podczas zajęć rodzice wraz z dziećmi brali udział w zajęciach praktycznych - zarówno na dywanie, jak i przy stolikach.

    Po ruchowej rozgrzewce, dzieci zasiadły na dywanie. Na tablicy wskazywały obrazki, które nawiązywały do tradycji Bożego Narodzenia. Następnie rodzice z dziećmi wykonali pracę plastyczną pt. "Renifer". Osoby dorosłe miały za zadanie odrysować pociechom stopy oraz dłonie, potem pokolorować i ozdobić renifera. Wszystkim zajęciom towarzyszyła muzyka , a także kolędy.

    Na koniec zajęć maluchy wykonały relaksacyjny masaż na plecach swoich rodziców.
Zajęcia odbyły się w bardzo miłej, radosnej  i już świątecznej atmosferze.

lo  lo


Spotkanie z leśniczym

W Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach odbyło się spotkanie z leśniczym nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. panem Tomaszem Kałkiem.
W spotkaniu brały udział dzieci z dwóch grup przedszkolnych : "Krasnali" i "Jeżyków" oraz klasa II.

Spotkanie, które odbyło się 19 października, miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu leśnika, utrwalenie wiadomości dotyczących zwierząt przygotowujących się do zimy oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody.

Pan leśniczy z pasją opowiadał dzieciom o zwierzętach przygotowujących sie do zimy, o ich zwyczajach oraz o szczególnych potrzebach.

Na koniec wizyty dzieci zadawały gościowi wiele pytań, na które z przyjemnością odpowiadał.

Przedszkolaki i uczniowie klasy II wręczyły panu leśniczemu podziękowania oraz 120 kg kasztanów i żołędzi, które zostały przekazane na dokarmianie zwierząt zimą w nadleśnictwie Grodzisk Wlkp.

L  L

Światowy dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Sątopach 26 listopada, zorganizowano zajęcia poświęcone misiom. W zajęciach brały udział Krasnale i Jeżyki. Każde dziecko miało za zadanie przynieść swojego ulubionego misia. Na początku spotkania wychowawczynie opowiedziały historię powstania misia. Podczas zajęć zostały przeprowadzone zabawy m. in. układanie z rozsypanki  postaci misia, rozpoznawanie misiów z bajek, wykonanie misiowych twarzy. W zajęciach uczestniczyła również Pani Maria Pigla z  Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu Filia w Sątopach, która przeczytała dzieciom bajkę pt. " Kto przytuli misia Tulisia?". Na koniec spotkania dzieci wraz z misiami zatańczyły do piosenki "Pokochaj Pluszowego misia". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechu i radości.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz mieli możliwość skorzystania z foto butki.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

dm  dm  dmROK PRZEDSZKOLNY 2017/2018


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada . Jest to święto wszystkich bajkowych postaci, dlatego dzieci uczciły ten dzień przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych.

Każdy z nas wie, że bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. W tym dniu wesołym zabawom, tańcom, zagadkom i konkursom nie było końca.

Dziękujemy Pani Marii za przygotowanie atrakcji dzięki którym ten dzień był wyjątkowy.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

28 września 2017 roku  w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Święto już na stałe wpisało się w jesienny kalendarz uroczystości szkolnych. 

 Udział wzięli  uczniowie  z wszystkich klas oraz przedszkolaki.

Zapłonęło duże ognisko,  w popiele piekły się ziemniaki, a  dzieci słuchały „ Krótkiej bajki o ziemniaku”, następnie przystąpiły do wspólnej zabawy.

 Pogoda i humory dopisały, więc i zabawa była znakomita. Ziemniaczane zawody sportowe - skoki w workach, sadzenie ziemniaków, slalom z ziemniakami,  zabawy plastyczne , muzyczno – ruchowe  -  to tylko nieliczne atrakcje przygotowane na ten dzień. 

Degustacja pieczonych ziemniaków sprawiła wszystkim dużo radości.   Buzie były umorusane i bardzo szczęśliwe.

Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci oraz integrowania się całej społeczności uczniowskiej.WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA

Dnia 17 października  grupa Krasnali i Jeżyków wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa rolniczego państwa Beaty i Piotra Czaprackich  w Sątopach. Dzieci już od samego rana czekały z niecierpliwością.

Pani Beata oprowadziła  nas po gospodarstwie, pokazała nam byki, małe cielaki, maszyny rolnicze, a nawet psa i kota. Dzieci dowiedziały się  co jedzą zwierzęta hodowane w ich gospodarstwie,  co robią i jak należy o nie dbać, by były zdrowe. Miały możliwość zobaczenia z bliska traktory, maszynę do zwijania słomy, rozrzutnik, siewnik, opryskiwacz oraz inne maszyny służące rolnikowi w jego codziennej pracy.

Wróciliśmy do przedszkola w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie w pamięci dzieci.
Serdecznie dziękujemy państwu Czaprackim za miłe przyjęcie i poświęcony czas.
Życzymy Wam dużo , dużo zdrowia i sił do pracy!


ROK PRZEDSZKOLNY 2016/2017Dzień Pluszowego Misia

W czwartek, 24 listopada,  w Szkole Podstawowej w Sątopach został zorganizowany Dzień Pluszowego Misia, czyli najlepszej przytulanki każdego dziecka.

Każdy z przedszkolaków miał okazję zabrać swojego ulubionego pluszowego misia z domu i przedstawić go swojej grupie.

Dzieci z chęcią wysłuchały bajki pt. "Miś Remiś" czytaną przez Panią bibliotekarkę, pobawiły się w zabawy związane z misiem oraz z chęcią nauczyły się nowej piosenki.

W radosnych nastrojach Krasnale i Jeżyki wraz z wychowawcami Magdaleną Piechotą oraz Dorotą Bociańską przystąpiły do wykonywania prac plastycznych z talerzyków i origami.

 Na koniec dzieci obejrzały piękną bajkę o przygodach troskliwych misiów i tak zakończyły ten wspaniały dzień.


 m1 m2
m3


ROK PRZEDSZKOLNY 2015/2016ZAPRASZAMY NA
„DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU.”

W DNIU 29.08.2016R. OD GODZ. 10.30 DO 12.30

ODBĘDĄ SIĘ ZAJĘCIA

DLA MŁODSZEJ GRUPY PRZEDSZKOLNEJ ( 3,4 – LATKI).

W PROGRAMIE:

- SPOTKANIE Z PEDAGOGIEM

- SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

-ZABAWY

- GRYROK PRZEDSZKOLNY 2014/2015
Krasnale w Nowym Tomyślu

25 maja br. w piękny, słoneczny, wiosenny dzień najmłodsze przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Sątopach wybrały się na wycieczkę do Parku Miejskiego w Nowym Tomyślu. Głównym celem było utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących znajomości otaczającej przyrody, życia roślin i zwierząt oraz integracja zespołu dzieci poprzez wspólną naukę i rekreację.

Podążając wiklinowymi alejkami  dzieci dotarły do parku linowego, gdzie doskonaliły sprawność ruchową, orientację przestrzenną oraz uczyły się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz dokonały próby przełamania bariery lęku wysokości czy strachu. Uwieńczeniem wyprawy była wizyta w sali zabaw - Kraina Alvina. Pełni niezapomnianych wrażeń Krasnale pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły bezpiecznie do Przedszkola. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu emocji i stała się bogatym źródłem wiedzy.

wycieczka1 wycieczka2


Dzień Babci i Dziadka w Sątopach

            Dnia 23 stycznia w Przedszkolu w Sątopach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci
i Dziadka. Najmłodsze przedszkolaki obdarowały seniorów własnoręcznie wykonanymi kwiatami, laurkami oraz uśmiechem.  Pani dyrektor Jolanta Król złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Na licznie przybyłych gości czekał program artystyczny w wykonaniu dzieci  pod kierunkiem nauczycielki Julity Adamiak. Mali aktorzy zaprezentowali liczne wiersze, piosenki oraz pokaz taneczny. Po części artystycznej przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W tym szczególnym dniu na twarzach Dziadków dostrzec można
było dumę oraz łzy wzruszenia.
Wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej

W październikowy, słoneczny dzień, dzieci z oddziału przedszkolnego w Sątopach  odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną . Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zapoznali z ekwipunkiem do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych oraz ze sprzętem do gaszenia pożarów. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz rodzajów umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w akcjach ratowniczych. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm i umundurowanie strażackie. Najwięcej emocji wzbudziła jazda wozem strażackim. Na zakończenie dzieci, wraz z nauczycielkami Julitą Adamiak i Mirosławą Kluj, wręczyły Prezesowi OSP w Sątopach druhowi Andrzejowi Kędzierskiemu dyplom z podziękowaniem za umożliwienie poznania specyfiki pracy strażaka oraz przedstawienie ciekawej lekcji  na temat bezpieczeństwa.

sp1

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Sątopach

20 września - jako Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 r. dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka. Upowszechnianie wychowania przedszkolnego jest jednym z priorytetów polityki oświatowej państwa.

Z tej okazji, na dzieci z przedszkola przy Szkole Podstawowej im. L. Śliwińskiego w Sątopach, czekały liczne atrakcje. W programie, przygotowanym przez nauczycielki Julitę Adamiak i Mirosławę Kluj,  znalazły się między innymi konkursy, zabawy integracyjne, nauka tańca, malowanie twarzy, praca plastyczna z akcentem jesiennym oraz zabawy z chustą animacyjną Klanza. Jeżyki i Krasnale, tak nazywają się grupy dzieci przedszkolnych, doskonale się zintegrowały oraz wzmocniły więzi w grupie, spędzając dzień pełen wrażeń i dziecięcej radości. Na zakończenie na maluchy i starszaki czekał słodki poczęstunek oraz nagrody niespodzianki.

dp1Dzień Misia

            25 listopada 2013 r., w Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach dzieci z grupy Krasnali obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyszły w tym dniu wraz ze swoim ulubionym pluszakiem. Wychowawczyni grupy przedstawiła najmłodszym historię pluszowego misia, która sięga 1902 roku. Od dziś maluchy potrafią wskazać misie żyjące w bajce oraz w środowisku naturalnym. Dzieci chętnie słuchały fragmentów literatury poświęconej misiom czytanym przez nauczycielkę. Następnie wszyscy ochoczo zatańczyli wraz z przytulankami w rytm melodii "Jadą, jadą misie". Nie zabrakło również wspólnej gimnastyki oraz zabaw z chustą animacyjną Klanza. Zabawka ta, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

 Dlatego każdy przedszkolak wie, że należy szanować swoje zabawki.

dzien_misia
Pasowanie na Przedszkolaka w Sątopach

         25 października w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. W tym ważnym dniu po raz pierwszy stanęły przed widownią dzieci 3-4 letnie, z nowo utworzonego oddziału przedszkolnego. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg Przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Grupa Krasnali z wraz z wychowawczynią Julitą Adamiak zaprezentowała rodzicom i zaproszonym gościom swoje umiejętności: tańcząc, śpiewając, grając na instrumentach oraz recytując wierszyki.
      Również starsza grupa Jeżyków pod kierunkiem wychowawczyni
Aleksandry Kaszkowiak przedstawiła część artystyczną. Wszyscy wspólnie wzięli udział w uroczystym ślubowaniu, a oficjalnego pasowania, symboliczną kredką udzieliła Pani dyrektor Jolanta Król. Gratulacje oraz życzenia pełnoprawnym przedszkolakom złożył również Burmistrz Nowego Tomyśla. Rodzice oraz pracownicy Szkoły i Przedszkola
z dumą i wzruszeniem spoglądali na występy dzieci. Przedszkolaki na pamiątkę otrzymały dyplom oraz nagrody.
     Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek
przygotowany przez rodziców.

pasowanie1

pasowanie2
 Bezpieczna droga do Przedszkola w Sątopach

 Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2013/2014 do  Oddziału Przedszkolnego, do  grupy Jeżyków i Krasnali w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach, zawitała nowotomyska Straż Miejska oraz Policja w ramach działań z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze rozmawiali
z przedszkolakami na temat zasad prawidłowego poruszania się po drodze, zapinania pasów w samochodzie , a także wytłumaczono jakie konsekwencje i zagrożenia niesie za sobą nieprzestrzeganie obowiązujących reguł i przepisów. Funkcjonariusze rozpoczęli cykliczne działania prewencyjne oraz profilaktyczno-edukacyjne w ramach akcji "Bezpieczna droga do Szkoły". Przedszkolaki bardzo aktywnie wzięły udział
w pogadance, ponadto każdy otrzymał kolorowankę z Pyrkiem - maskotką wielkopolskiej Policji.PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE...

Szkoła Podstawowa w Sątopach w ostatnim czasie podjęła szereg działań
mających na celu przybliżenie dzieciom przedszkolnym i ich rodzicom szkołę.
Były zorganizowane drzwi otwarte oraz zajęcia w ławach szkolnych dla przyszłych uczniów i ich rodziców. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przygotowali ciekawe zajęcia, aby przedstawić przedszkolakom i ich rodzicom, że nauka w klasie pierwszej jest ciekawa i wesoła. Wszyscy mogli się przekonać, że szkoła daje dzieciom wiele okazji do opanowania nowej wiedzy i umiejętności, do rozwoju potencjału intelektualnego, emocjonalnego oraz społecznego. Po zajęciach dzieci wyszły zadowolone, uśmiechnięte ze stwierdzeniem, że w szkole jest „FAJOWO”.


pyrek


sieciaki


EFS


Lepsza Szkoła


PKO_SKO