2
Szkoła Podstawowa im. Leonarda Śliwińskiego w SątopachStrona główna
Kontakt
Aktualności
Ogłoszenia
O szkole
Historia szkoły
O patronie
Nauczanie zdalne
Rada Rodziców
Samorząd szkolny
Projekty
Konkursy
Dzwonki
Plan lekcji
Galeria
Dokumenty
Archiwum
Ciekawe linki
Biblioteka
Kale
ndarium
Certyfikaty
Przedszkole
Absolwenci
Gazetka szkolna "Koziołek"
"Złoty Leonard"
Sprawdzian szóstoklasisty
      


AKTUALNOŚCI

ROK SZKOLNY 2020/2021


k1

Konkurs z języka angielskiego.

W listopadzie uczniowie klas siódmej i ósmej  Szkoły Podstawowej w Sątopach wzięli udział w krótkiej prelekcji online dotyczącej korzyści wynikających z posiadania kompetencji językowych zorganizowanej przez Centrum Kształcenia Językowego „The Point”. Uczniowie z uwagą wysłuchali ciekawostek na temat różnych języków obcych i przystąpili do Quizu online. Pytania dotyczyły informacji poznanych podczas prelekcji przydatna więc była umiejętność uważnego słuchania, której serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
W klasie 8 zwyciężył Aleksy Kordus a w klasie 7 Kamil Kaczmarek.

Ang1


ROK SZKOLNY 2019/2020

Rok szkolny 2019/2020 zakończony

Zakończenie roku szkolnego to ważny etap pracy szkoły dotyczący oceniania, klasyfikowania i promowania. Miarą edukacji są wyniki w nauce, na które niewątpliwie czekają wszyscy uczniowie. W tym podstawowym aspekcie nie był to łatwy rok szkolny, gdyż od 25 marca 2020 r., ze względu na epidemię wirusa COVID -19, w szkołach wprowadzono nauczanie zdalne. Z pewnością było to duże wyzwanie dla uczniów, nauczycieli i rodziców, ale udało się. Wreszcie nadeszła chwila, gdy można podsumować to, czego wszyscy  nauczyli się.

W naszej szkole są tacy uczniowie, którzy wykazali się  dużą pracowitością, dzięki temu osiągnęli wysokie wyniki w nauce i  tym samym  otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, są to:

Mateusz Baranek – klasa V, Karina Bielecka – klasa V, Wiktoria Bortnik – klasa V, Klaudia Kaczmarek – klasa V, Martyna Kaczmarek – klasa V, Paskal Jakubowski – klasa V, Julia Ławecka – klasa V, Amalia Marchewka – klasa V, Miłosz Szułcik – klasa V, Nicola Rzepecka – klasa V, Franciszek Siepak – klasa V, Kamil Kaczmarek – klasa VI, Otylia Kaczmarek – klasa VI, Adam Ławecki – klasa VI, Julia Łuszczak – klasa VI, Aleksandra Skotarczyk – klasa VI, Maja Tatarska – klasa VI, Wiktoria Wichert – klasa VI, Artur Tritt – klasa VII, Mateusz Geisler – klasa VIII, Katarzyna Krawczyk – klasa VIII, Daria Piechota – klasa VIII.

W sposób szczególny uhonorowany  został uczeń klasy V - Franciszek Siepak , który uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole i dzięki temu zdobył tytuł Laureata Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sątopach Złoty Leonard.

Zakończenie roku szkolnego, to również ważne wydarzenie dla uczniów klasy VIII, którzy opuszczają na zawsze mury Szkoły i wchodzą w świat dorosłych. Dla nich kończy się pewien etap życia i zaczyna kolejny. Tegoroczni absolwenci, to:

Patryk Baranowski, Hubert  Błaszczyk, Mateusz Geisler, Katarzyna Krawczyk, Aleksander Kucz, Daria Piechota, Oliwia Piekarczuk, Mikołaj Strzelczak, Józef Utracik, Adam Wojciechowski.

Szkoła to miejsce szczególne dla uczniów, nauczycieli i rodziców, bez których trudno byłoby zrealizować wiele przedsięwzięć. Dzięki ofiarności Rodziców, czyniących dla naszej placówki nieskończenie wiele dobrego, pomagających nam bez wielkich słów i rozgłosu, pięknieje nie tyko nasze otoczenie, ale także nasze życie. Dlatego też pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie i współpracę. Tytuł - Mama i Tata na Medal otrzymują:  

Państwo: Iwona i Jarosław Marchewkowie, Magdalena i Radosław Wroniakowie, Pani Agnieszka Kędzierska, Pani Karolina Skotarczyk, Pani Emilia Utracik, Pan Konrad Siepak, Pan Paweł Strzelczak, Pan Przemysław Adamczak, Pan Michał Duplaga, Pan Adam Geisler, Pan Łukasz Kwiatkowski.

Głęboko wierzymy, że współpraca między Szkołą a Rodzicami w dalszym ciągu będzie opierać się na wzajemnej życzliwości, pomocy i zrozumieniu.

Cała społeczność szkolna – uczniowie, rodzice i nauczyciele głęboko wierzą, że we wrześniu spotkamy się na lekcjach w szkołach

Z1 Z2 Z3

EoDDw1

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SĄTOPACH

W piątek, 17 stycznia 2020 r. w Świetlicy Wiejskiej w Sątopach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
     By umilić gościom czas i wyrazić wdzięczność za okazane serce, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali program artystyczny. Najpierw zaprezentowane zostało przedstawienie jasełkowe, w czasie którego starsi uczniowie wykazali się  talentem aktorskim. W czasie występu dzieci pokazały  także swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie.
        Podczas uroczystości nie zabrakło również serdecznych życzeń dla seniorów. Goście byli pełni podziwu dla młodych artystów, których nagrodzili gromkimi brawami.
        Wszyscy zebrani zasiedli przy stołach, gdzie stało   pyszne ciasto, kawa i herbata.

ds1 ds2


WOSPSC


Mikołajki w Szkole Podstawowej w Sątopach.

Tradycyjne Mikołajki w Szkole Podstawowej w Sątopach w tym roku miały wyjątkowy przebieg.

Wieczorem, na godzinę 17.00, do świetlicy wiejskiej w Sątopach przybyły dzieci, ich rodzice, nauczyciele oraz goście honorowi. Spotkanie rozpoczęła uczennica klasy VIII Daria, serdecznie witając przybyłych gości, a potem to już wyjątkowe jasełka. Mówiły one o tym, co się wydarzyło ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem.  Połączeniem współczesności z tradycją było spotkanie Świętej Rodziny z policjantem. Murarzem, z uczniami. Śmiech widowni budziła postać Lucyfera i jego świty. Przedstawienie uświetniły kolędami przedszkolaki oraz uczniowie klasy I, II i III. Wspaniałymi aktorami byli uczniowie klasy VI, VII i VIII.  Głównym reżyserem spektaklu była pani Karolina Nawrocka we współpracy z nauczycielami szkoły.

Przepiękne życzenia przybyłym gościom złożyły dzieci oraz pani dyrektor Jolanta Król, radny miejski pan Mateusz Jandy, sołtys Sątop pan Artur Wicher oraz prezes OSP pan Bartłomiej Kordus.

Po części artystycznej niespodzianie do dzieci przybył św. Mikołaj z prezentami. Prezenty przygotowała Rada Rodziców.

Spotkanie Mikołajkowe wprowadziło w świąteczny czas i już w Sątopach, z niecierpliwością, wszyscy czekają na Boże Narodzenie.

m2 m3Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Sątopach

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary w zwycięstwo. Narodowe święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny element narodowej tożsamości.

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Sątopach

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary w zwycięstwo. Narodowe święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny element narodowej tożsamości.

W czwartek, 8 listopada br., w naszej szkole uroczyście obchodzono 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy ósmej - Oliwia Piekarczuk i Adam Wojciechowski. W trakcie apelu dziewczęta z klasy piątej i szóstej przepięknie wykonały utwory „Rozkwitały pąki białych róż” i „Serce w plecaku”. W nastrój zadumy i refleksji wprowadziła wszystkich zebranych Wiktoria Wichert z klasy szóstej, która przy akompaniamencie pani Anny Kaczmarek odśpiewała utwór „Biały krzyż” zespołu Czerwone gitary. Na zakończenie uroczystości wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Sylwia Liberkowska-Lange

11 11


Dzień Papieski

     Dnia 16 października 2019r. w Szkole Podstawowej im.  Leonarda Śliwińskiego, odbył się apel z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią Magdaleną Piechotą, przypomnieli kilka najważniejszych faktów z życia Papieża Jana Pawła II.

        Po zakończonej prezentacji cała szkoła odśpiewała  ulubioną pieść Papieża „Barka”.
Apel przebiegł w atmosferze zadumy i wzruszenia wspomnieniami o tak wspaniałym Człowieku i Papieżu Polaku

DPDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się apel, w czasie którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod kierunkiem opiekuna p. Magdaleny Heinrich, złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Popłynęło wiele ciepłych i miłych słów. Uczniowie docenili i podkreślili swą wdzięczność za codzienny trud, wysiłek, troskę o dobro wychowanków i uznanie dla pięknej, ale trudnej pracy.

W tym  dniu  swoje święto mieli również pierwszoklasiści, którzy stali się pełnoprawnymi uczniami.  Zanim jednak to nastąpiło, najmłodsi, zgodnie z tradycją, musieli wykazać się  wiedzą i umiejętnościami oraz złożyć uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor – Jolanta Król dokonała pasowania dzieci klasy pierwszej na uczniów. Wszyscy otrzymali również dyplomy i legitymacje.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor złożyła nauczycielom i pracownikom szkoły gratulacje, i przekazała słowa uznania za dotychczasowe zaangażowanie, wytrwałość, cierpliwości, życząc wszystkim radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy w tym wyjątkowym zawodzie.

DEN DENIX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach

Dzień 4 października 2019r., był dla naszej szkoły wyjątkowy. W ten szczególny piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym przez Wydawnictwo Kart Grabowskiego. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Od 30 września szkoła była udekorowana działaniami z tabliczką mnożenia i dzielenia, co pozwoliło na inny sposób powtórki, uczniowie rozwiązywali zadania online, co było też ciekawą formą nauki matematyki.

Na początek całego przedsięwzięcia pani Dyrektor Jolanta Król, uroczyście otworzyła ten dzień podczas krótkiego apelu. Następnie uczniowie poszczególnych klas od II do VIII sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia podczas egzaminu, rozwiązując w określonym czasie kilka zadań. Ci, którzy nie popełnili żadnego błędu przeszli do kolejnego etapu zmagań zbierając punkty za rozwiązanie zadań z szyfrem oraz układaniem kart na czas. Tutaj uczniowie do podanych kart z wynikami mnożenia musieli dopasować działanie, które pasowało do wyników. Po raz pierwszy Egzaminatorami byli m.in. rodzice, a nie nauczyciele, co podniosło rangę egzaminu.

Każdy uczeń, który pomyślnie zdał egzamin, został Ekspertem Tabliczki mnożenia 2019 potwierdzony certyfikatem, a było ich 24, miał też okazję zdobyć tytuł: „I Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Ostatecznie został nim uzyskując maksymalną ilość punktów Mikołaj Strzelczak – uczeń klasy VIII. Nasz Mistrz otrzymał dyplom i karnet z nagrodą do realizacji w roku szkolny 2019/2020.

Należy też wspomnieć, iż w akcji brali też udział rodzice, którzy tak jak ich dzieci również rozwiązywali te same zadania, sprawdzając swoje umiejętności matematyczne, z pozytywnym skutkiem, również otrzymali certyfikaty eksperckie.

Dzień ten był odebrany przez grono naszych uczniów i rodziców bardzo dobrzei każdy z uczestników czeka kolejnego roku, aby mógł się zrewanżować i poprawić swój wynik.

TMUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019 roku rozpoczęcliśmy nowy rok szkolny.
Tego dnia spotkaliśmy się po wakacjach pełni werwy  do nauki i ochoty do poznawania
coroz to nowych ciekawych rzeczy w różnych dziedzinach.

Rok ten rozpoczęło wraz z całą szkołą pięcioro pierwszoklasistów,
którzy na Mszy Św. mieli poświęcone tornistry i pierwszy raz przekroczyli próg klasy.
Życzymy im wielu raodsnych chwil i owocnego przyswajania wiedzy.

ROK SZKOLNY 2018/2019

FESTIWAL ZDROWIA

W piątek, 10 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach odbył się Festiwal Zdrowia, którego celem było kształtowanie i promowanie prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży przez promocję aktywnego stylu życia, i zbilansowanej diety oraz integracja całej społeczności ze środowiskiem lokalnym.

Podczas spotkania wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie teatralne o tematyce prozdrowotnej przygotowane przez klasę II. Następnie przedszkolaki oraz uczniowie klasy IV zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. W dalszej części imprezy uczestnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczną, biorąc udział w następujących konkurencjach sportowych: wyścig w workach, strzelanie do bramki, bieg z przeszkodami, skok przez linę.

W czasie Festiwalu  odbył się także  kolportaż ulotek: Co daje nam regularna aktywność fizyczna?, Czy znasz witaminy i składniki mineralne? oraz  konkurs,  w czasie którego uczniowie klas IV - VIII musieli odpowiedzieć na wiele pytań, dotyczących  zdrowego stylu życia. Dużą atrakcją okazało się także  spotkanie młodszych dzieci z ratownikiem medycznym.

Na zakończenie  podsumowano wszystkie konkurencje i  wręczono  uczestnikom dyplomy oraz owoce,  które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

fz1 fz2


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SĄTOPACH 

W sobotę,  12 stycznia  2019 r. o godzinie 15:00 w Świetlicy Wiejskiej w Sątopach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

By umilić gościom czas i wyrazić wdzięczność za okazane serce, przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali program artystyczny. Dzieci zaprezentowały jasełka oraz swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i instrumentalne. W czasie występu starsi uczniowie natomiast wykazali się talentem tanecznym i aktorskim, wcielając się w rolę babci, dziadka, i wnuków.

Podczas spotkania nie zabrakło także serdecznych życzeń dla seniorów. Na zakończenie, panie: Magdalena Miś-Herbeć i Anna Kaczmarek wykonały piękny utwór pt: List do Matki. Goście byli pełni podziwu dla wszystkich wykonawców, których  nagrodzili gromkimi brawami.

Zebrani zasiedli przy stołach, gdzie stało pyszne ciasto, kawa i herbata. Słodki poczęstunek został przygotowany przez rodziców.

S2  S2XI EDYCJA GMINNEGO KONKURSU WIEDZY
O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

 

W piątek,  11 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim Śladami bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim wśród uczniów szkoły podstawowej, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią, kształtowanie świadomości i patriotycznych postaw młodego pokolenia.

W rywalizacji udział wzięło 17 uczniów: ze Szkoły Podstawowej w Wytomyślu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu, Szkoły Podstawowej w Sątopach, Szkoły Podstawowej w Jastrzębsku Starym oraz Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Bukowcu i Zespołu Szkoły Podstawowej – Przedszkola w Wąsowie.

Uczniowie pisali 45- minutowy test,  podczas którego musieli wykazać się znajomością wybitnych postaci i faktów   związanych z wybuchem oraz przebiegiem Powstania Wielkopolskiego.

Po sprawdzeniu wszystkich prac, jury w składzie: Magdalena Heinrich, Agnieszka Nowicka, Sława Pawłowska, Brygida Dłużewska i Mirosława Woźna, wyłoniło zwycięzców: I miejsce zdobyła Martyna Zawarta ze Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej z Wytomyśla,  II miejsce zajęła Anna Poschwald ze Szkoły Podstawowej z Jastrzębska Starego, III miejsce zdobył Jakub Wlekły ze Szkoły Podstawowej  im. M. Kownackiej z Wytomyśla. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, które zostały uroczyście wręczone przez Dyrektora Szkoły - p. Jolantę Król i gościa honorowego - Zastępcę  Burmistrza Nowego Tomyśla – p. Andrzeja Wałęsę.
        Organizacją  konkursu zajęła się  p. Magdalena Heinrich.

K1  K2


100 -  LECIE WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
W SĄTOPSKIEJ SZKOLE  

        W piątek, 21grudnia 2018 r., w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach odbył się apel z okazji 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
     Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty historyczne związane z wydarzeniami I wojny światowej i okolicznością wybuchu powstania.
       W dalszej części spotkania przedstawione zostały sylwetki bohaterów i uczestników powstania. Klasa I zaprezentowała postać  Ignacego Jana Paderewskiego, a klasa II Józefa Piłsudskiego.  Uczniowie klasy IV wyjaśnili, kim był  Michał Milewski. Klasa V, w formie wywiadu, przybliżyła fakty z życia Romana Dmowskiego.          Natomiast klasa VI opisała Wojciecha Korfantego, a VII Józefa  Dowbor - Muśnickiego. Na zakończenie klasa VIII opowiedziała o zasługach Stanisława Taczaka.
        W formie prezentacji, dramy uczniowie poszczególnych klas przedstawili bohaterów jedynego w dziejach Polski zwycięskiego zrywu narodowowyzwoleńczego. W ten sposób uczczono lokalnych patriotów, często znanych, zamieszkałych w sąsiedztwie, o których dziś czytamy na kartach historii.

  p2  p1


SPOTKANIE GWIAZDKOWE
W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W SĄTOPACH

W sobotę, 15 grudnia 2018 r. o godz. 15:00 w Świetlicy Wiejskiej w Sątopach dla dzieci i ich rodziców dobyło się spotkanie gwiazdkowe pt: Hej kolęda, kolęda…

Uroczystość rozpoczęto od  części artystycznej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego  w Sątopach, pod kierunkiem nauczycielek: Magdaleny Piechoty i Magdaleny Kwiatkowskiej, zaprezentowali jasełka. Młodzi aktorzy sprawili, że wiele osób zapomniało na chwilę o codziennych sprawach. Dzieci wspólnie wykonały świąteczne kolędy i pastorałki, które tworzyły niezwykłe tło i atmosferę zbliżających się świąt. Nie zabrakło również miłych i ciepłych życzeń.

Na zakończenie,  niespodziewanie do sali przybył Gwiazdor. Przyniósł ze sobą  bardzo duży worek prezentów i obdarował nimi wszystkie dzieci.


gw  gw  gw  gw  gw  gw

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE 

11 grudnia 2018r. dzieci klas II, IV i V uczestniczyły w warsztatach świątecznych w Jansowie k/Kuślina. Podczas trwającej 4 godziny wizyty, rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych, śpiewaliśmy kolędy. Prowadzący zajęcia wprowadzili dzieci w tajniki wykonania lampionu świątecznego metodą decoupage – w uproszczonej wersji i oczywiście każdy miał swoją wizję i pomysł, ale bez wątpienia nawiązywały do zbliżających się świąt. Drugie zajęcia plastyczno-techniczne dotyczyły wykonania stroiku na stół świąteczny na plastrze drewna. Tutaj również zauważyć można było wenę twórczą uczestników. Nie zabrakło też ciepłej herbatki z plackiem oraz kiełbaski z ogniska po wytężającej pracy. Wyjazd udał się bez wątpienia, wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni pomysłów.
AKCJA -  MAMY  NIEPODLEGŁĄ!

Dnia 16 listopada 2018 r. uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej Mamy Niepodległą!, organizowanej od 2013 r. przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W ramach całego przedsięwzięcia należało bezpłatnie wysłać do bliskich i znajomych kartki okolicznościowe z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada.   W tym roku szczególnego jubileuszu, setnej rocznicy odzyskania niepodległości, po raz pierwszy pojawił się motyw przewodni, który wiąże się z podpisaniem przez Józefa Piłsudskiego 16 listopada 1918 r. depeszy notyfikującej odrodzenie Polski.

Warto dodać, że  jest to już piąta edycja akcji Mamy Niepodległą!, gdzie łącznie wysłano ponad milion pocztówek. Również nasza szkoła przyczyniła się do promocji nowoczesnego patriotyzmu, a także radości na twarzach odbiorców tych okolicznościowych kartek.
Rekord dla Niepodległej


W piątek, 9 listopada 2018r., uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach uczestniczyli w apelu  z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W czasie uroczystości, o godzinie 11:11, wszyscy zebrani odśpiewali 4- zwrotkowy hymn narodowy, w ramach włączenia się w akcję Rekord dla Niepodległej, zorganizowaną  przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

W dalszej części przybliżone zostały  wydarzenia historyczne naszego kraju sprzed 1918r. oraz przedstawiono historię powstania naszego hymnu narodowego, którym jest Mazurek Dąbrowskiego.


RH

UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA SZTANDARU
SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. LEONARDA ŚLIWIŃSKIEGO
W SĄTOPACH

 

W piątek, 26 października 2018 r. odbyła się doniosła ceremonia, która na trwałe zapisała się w historii naszej społeczności szkolnej, ponieważ tego dnia nastąpiło oficjalne przekazanie sztandaru Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach.

Najpierw zaproszenia goście, nauczyciele i uczniowie udali się do Kościoła na mszę św. Podczas uroczystego nabożeństwa nastąpiło poświęcenie sztandaru.

Następnie wszyscy przeszli do Świetlicy Wiejskiej, gdzie o godzinie 10:00 odbyła się dalsza część uroczystości. Na początku, zgodnie z ceremoniałem szkoły, wprowadzony został poczet flagowy i odśpiewany hymn państwowy. Potem nastąpił poruszający moment odczytania przez Radę Rodziców Aktu Ufundowania Sztandaru i wręczenia sztandaru na ręce Dyrektora Szkoły, który przekazał go Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu. W dalszej części dokonano prezentacji nowego  sztandaru.  Podniosłości chwili dopełniło ślubowanie  uczniów na otrzymany sztandar, będący symbolem historii i tradycji szkoły, znakiem, który łączy tych, którzy opuścili jej progi, obecnych i przyszłych pokoleń, symbolem życia i trwania najważniejszych wartości: Boga, Honoru i Ojczyzny.

Sztandar został ufundowany przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach, pod przewodnictwem Pani Magdaleny Wroniak.

Po ceremonii przekazania sztandaru przedstawiona została część artystyczna, wykonana przez uczniów i absolwentów  naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli. Młodzi wykonawcy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Wśród gości honorowych na uroczystości byli burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, syn patrona szkoły Mieczysław Śliwiński.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali zaproszenia na poczęstunek, przygotowany przez rodziców.


Sz1 Sz2

UCZNIOWIE  SĄTOPSKIEJ  SZKOŁY  BIJĄ  REKORD

Od sześciu lat, w obchodzonym 16 października Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje w całej Polsce bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Celem akcji jest promowanie nauki pierwszej pomocy.

W tym roku po raz drugi akcję zorganizowano również w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach. 30 uczniów na 4 fantomach od godziny 12:00 do godziny 12:30 prowadziło resuscytację krążeniowo- oddechową.

Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się udzielania pierwszej pomocy.


RKO18
Bicie rekordu w RKO 2018

ROK SZKOLNY 2017/2018

Majowe Święta w Szkole Podstawowej  im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach

Maj jest miesiącem szczególnie ważnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja, upamiętnia przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

W piątek 27 kwietnia  w Szkole Podstawowej w Sątopach  odbyła się uroczysta akademia z okazji majowych świąt, w czasie której uczniowie klasy  szóstej przypomnieli swoim kolegom, jak ważna dla naszego narodu była Konstytucja 3 maj uchwalona w czasie obrad Sejmu Czteroletniego w 1791 roku. Uroczystość tradycyjne rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu, następnie na scenę wkroczyli młodzi aktorzy, którzy formie wspomnień odtworzyli proces powstawania Konstytucji 3 maja.

m1 m2


NA  RATUNEK  ZIEMI…

Tegoroczne hasło Dnia Ziemi brzmiało: "End Plastic Pollution" i dotyczyło walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.  Celem obchodów  każdego Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę egzystencji - naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

Również w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach zadbano o to, aby w tak ważnym dniu przypomnieć i mocno podkreślić znaczenie przyrody w życiu człowieka. Tegoroczne obchody otworzyła pani dyrektor Jolanta Król, która rozwinęła aktualny temat związany z zanieczyszczeniami planety plastikowymi odpadami. Zwróciła przy tym uwagę obecnym na współczesne zagrożenia dla istnienia Ziemi. Zaapelowała do wszystkich dorosłych oraz dzieci o ekologiczny rachunek sumienia. Na korytarzach szkoły i w salach lekcyjnych pojawiły się gazetki tematyczne, plakaty o tematyce ekologicznej. Porządkowano w tym dniu tereny przyszkolne, ulice, a także zasadzono kwiaty na klombie nieopodal szkoły.

W tym dniu każdy swoją postawą, wiedzą, zaangażowaniem i choćby najmniejszym gestem przyczynił się do krzewienia prawidłowych postaw ekologicznych i dał dobry przykład innym. Pamiętajmy: "Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas".

d1 d2
d3 d4


78. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

W piątek, 13 kwietnia 2018 r., w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach, przy tablicy pamiątkowej, odbył się apel z okazji 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie  przypomnieli najważniejsze fakty historyczne związane z wydarzeniami II wojny światowej i okolicznością śmierci w katyńskim lesie polskich oficerów Wojska Polskiego,
Policji i Korpusu Ochrony Pogranicza. 

 Wszyscy zebrani  uczcili minutą ciszy  pamięć ofiar katastrofy lotniczej polskiego samolotu rządowego, który  rozbił się  10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem, w drodze do Katynia, na miejsce poległych polskich bohaterów.  Te tragiczne wydarzenia, które na trwałe wpisały się w historię narodu polskiego, są tradycyjnie upamiętniane przez uczniów i uczą patriotyzmu i bezgranicznego heroizmu Polaków.

k1 k3 k2


Zajączek

Dnia 28 marca 2018r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią Magdaleną Piechotą ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, udali się na trening trampolinowy do Project Jump. Wycieczka była upominkiem od „Zajączka”. Dzieci w trakcie dwugodzinnej zabawy, miały możliwość poskakać i potańczyć przy rytmach muzyki, wziąć udział w konkurencjach sportowych  oraz  wyszaleć się, rozładowując pokłady energii. Zajęcia prowadziła pani Małgorzata Lamprecht, istruktor Fitness Jumping, która  zaangażowała wszystkich uczniów, zmobilizowała ich do prawidłowego wykonywania ćwiczeń oraz zachęciła do prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia.

f1 f2


1

Dzieci ze szkoły w Sątopach witają Wiosnę.

Jak tradycja każe, dzieci i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, 21 marca powitały Wiosnę. Przez Sątopy przeszedł różnobarwny korowód dzieciaków, na przedzie którego niesiono „ekologiczną Marzannę” – symbol odchodzącej zimy. Dzieci śpiewały piosenki przywołujące spóźniającą się wiosnę. I tak cały korowód dotarł na wiejskie boisko, gdzie pieczono kiełbaski i odbyły się pierwsze wiosenne rozgrywki sportowe. Przywołanie wiosny się powiodło, bo pogoda dopisała i zadowolona dziatwa na resztę zajęć wróciła do szkoły.

w2 w1 w3

Pasowanie uczniów klasy I na „Czytelników”

Biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach, w ramach projektu promocji czytelnictwa wśród dzieci „Z książką na start”, zorganizowała tydzień z książką. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapisani do biblioteki szkolnej, wypożyczali, czytali i opowiadali przeczytaną pozycję literacką. Codziennie w szkole, swoje ulubione książki prezentowali zaproszeni goście m.in. rodzice, nauczyciele, pedagog szkolny.  Odbyły się również zajęcia plastyczne - „Przeczytaliśmy- namalowaliśmy”.

 Całość projektu podsumowano w piątek 23 marca 2018r. W tym dniu odbyło się również oficjalne „Pasowanie Na Czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Projekt miał na celu kształcenie nawyków czytelniczych, rozwijanie i poszerzanie wiedzy oraz wspomaganie rozwoju emocjonalnego i moralnego dzieci.

Projekt opracowała, wdrożyła  i nad całością czuwała Magdalena Piechota.

c1 c2 c3
BN1

Wszystkim dobroczyńcom, sponsorom

którzy okazali serce i pomoc

w pozyskaniu funduszy i słodyczy

na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci

serdecznie z serca dziekujemy.


Sponsorzy - paczki gwiazdkowe – rok 2017

AWOJ FOYER  KAMIL WOJTASZYK - Sątopy, ul. Kościelna 12

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ WOJ FOYER  EWA FLIEGER- Sątopy, ul. Kościelna 12

BLEGS UBEZPIECZENIA I FINANSE - Nowy Tomyśl, ul. Poznańska 22/2016

FOTO-GABI  ZAKŁAD FOTOGRAFICZNY P.W. HANNA FERTIG - Nowy Tomyśl, Plac Chopina 5

P.U.H. MODESO MARIA DOLEWA-NOWACKA – Nowy Tomyśl, Os. Północ 9

SAINT TROPEZ AGNIESZKA GEISLER – Sątopy, ul. Szkolna 5

WISAGE GRUP ADAM GEISLER - Sątopy, ul. Szkolna 5

FIRMA PATORA spółka z o.o. sp. k. – Glinno 61

SUSZARNICZA SPÓŁKA OGRODNIK S. A.  – Nowy Tomyśl, ul. Kolejowa 27

F.H.U. ALVEUS PIOTR URBANOWICZ – Paproć 11

P.H.U. „CYPISEK” MARIA NAWROT – Nowy Tomyśl, ul. Mickiewicza 15

EXPORT-IMPORT TOMASZ GUMUŁA – Cicha Góra 59

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA „HERZ-BUD”MAŁGORZATA HERZOG – Sątopy, ul. Polna 7

P.H.U. „MILI” MILENA ŁĘSZCZAK – Sątopy

ELEKTROMECHANIKA POJAZDOWA MIROSŁAW NARASZ
Sątopy, ul. Ogrodowa 9

SKLEP WIELOBRANŻOWY TERESA BRONKA – Sątopy, ul. Kościelna 5

CAR-TECH PIOTR BRONKA – Sątopy, ul. Kościelna 1

RADA SOŁECKA  SĄTOPY

SYLWIA PATAN-PIGLA – Sątopy

VIOLETTA KOZŁOWSKA – Sątopy

ANETA PIEKARCZUK – Sątopy

KATARZYNA WOJCIECHOWSKA – Sątopy

GNIOTOWSKI ŁUKASZ – Sątopy

AGNIESZKA KUCZ – Nowa Róża

MAGDALENA WRONIAK- Sątopy

ANNA KACZMAREK – Sątopy

FIRMA WIELOBRANŻOWA KRZYSZTOF SKUBEL

O.S.M. TOP-TOMYŚL – Nowy Tomyśl


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SĄTOPACH

 

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku: pełne uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości i wdzięczności.

W Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Co roku licznie zbierają się w Świetlicy Wiejskiej nie tylko Babcie i Dziadkowie, których wnuki uczęszczają do sątopskiej szkoły, ale także wszyscy Ci, którzy ze szkołą związani są od lat. Tak było i w tym roku. 20 stycznia w przeddzień Dnia Babci dzieci zaprezentowały się przed swoimi Babciami i Dziadkami. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Były piosenki, układy taneczne, przedstawienie „W Krainie Cudowności” oraz wiersze. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Część artystyczna zakończyła się odśpiewaniem tradycyjnego 100 lat.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Jolanta Król oraz zaproszeni goście: Pan Burmistrz dr Włodzimierz Hibner, Pan Starosta Nowotomyski Tomasz Kuczyński, Pan Radny Miejski Mateusz Jandy, którzy złożyli seniorom życzenia. Całość uroczystości zwieńczył słodki poczęstunek i kawa przygotowane przez Radę Rodziców.


s1 s2 s3 s4 s5 s6 s7 s8 s9 s10 s11 s12


BN1

Na zbliżające się Święta 
pragniemy złożyć życzenia 
przeżywania Bożego Narodzenia
w zdrowiu, radości 
i ciepłej rodzinnej atmosferze. 
Kolejny zaś rok 2018
niech będzie czasem pokoju oraz realizacji  osobistych zamierzeń.

 

W imieniu całej społeczności
Szkoły Podstawowej
im. Leonarda Śliwińskiego
w Sątopach
Dyrektor


BN1

Spotkanie opłatkowe w Sątopach.

W piękne grudniowe popołudnie 9 grudnia br., gdzie świąteczną atmosferę uświetnił padający śnieg, dzieci i dorośli Sątop spotkali się w Sali wiejskiej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście burmistrz Nowego Tomyśla dr Włodzimierz Hibner, wicestarosta Tomasz Kuczyński, ksiądz kanonik  Paweł Szułcik, radny miejski Mieczysław Szczechowiak i radny miejski Mateusz Jandy oraz rodzice i dzieci.

Inscenizację przypominającą wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, które rozegrały się w Betlejem przygotowała wychowawczyni klasy piątej pani Ewa Rechenberg wraz ze swoją klasą. Były tam postacie biblijne znane z kart Ewangelii, a więc dzieciątko Jezus, Maryja, Józef, król Herod, aniołowie, pasterze, trzej królowie, a także diabeł który w charakterystyczny dla siebie sposób rozprawił się ze złym Herodem. Jasełka zostały ubogacone pięknymi tradycyjnymi kolędami w wykonaniu uczniów klasy czwartej pod kierunkiem pani Anny Kaczmarek.

W tak świątecznej atmosferze dyrektor Szkoły Podstawowej  w Sątopach pani Jolanta Król złożyła  najserdeczniejsze życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym Roku. Do życzeń dołączyli się włodarze gminy i starostwa.

Do dzieci tradycyjnie przybył Gwiazdor z ogromnym workiem prezentów. Radości i pamiątkowych zdjęć nie było końca. O upominki zatroszczyła się Rada Rodziców i liczne grono Sponsorów, którym w imieniu dzieci dziękujemy.

o2 o3 o4
o1 o5 o6SZKOLNE WARSZTATY

Dnia 15 grudnia 2017r. w klasie pierwszej, w Szkole Podstawowej w Sątopach, odbyły się warsztaty plastyczne pt.: „Świąteczne ozdoby”. Zaproszonym gościem, a zarazem prowadzącą warsztaty była mama jednej z uczennic, pani Magdalena Wroniak. Dzieci miały możliwość wykonać ozdoby choinkowe z masy solnej, które po zakończonej pracy mogły zabrać ze sobą do domu.

Stało się już szkolną tradycją, że do szkoły zapraszani są Rodzice, którzy chętnie dzielą się swymi umiejętnościami, a wykonane w ten sposób przedmioty zdobią klasy, szkołę , a także domy uczniów.

w1 w2


ANDRZEJKOWE CZARY- MARY

„Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze."

Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawowy. Taki też charakter miała zabawa uczniów kl. I i III ze Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach, która odbyła się już 24 listopada. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach. Były tańce, wróżby, niespodzianki. Mnóstwo radości i doskonałej zabawy. Uczniowie sami również przygotowali się do tego spotkania, przebierając się za postacie ze świata bajek i nieograniczonej dziecięcej fantazji.

Zabawa dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Wszyscy bawili się wesoło, a humory dopisywały. Musimy pamiętać, że przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę dużo zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać. Następne magiczne Andrzejki dopiero za rok. Wszyscy będą czekać na nie z niecierpliwością.

a1 a2
a3SĄTOPSCY  UCZNIOWIE UCZĄ  SIĘ  PŁYWAĆ…

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach od 19 września br. brali udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Program współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji oraz Gminę Nowy Tomyśl, a realizuje go Fundacja na Rzecz AWF-u w Poznaniu i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu.

Celem zajęć odbywających się w ramach projektu było m. in. upowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczniów, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, przeciwdziałanie i korygowanie wad postaw oraz poszerzenie wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Realizacja programu odbywała się na Pływalni Miejskiej w Wolsztynie pod okiem instruktorów.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Udział w nich nie tylko umożliwił nabycie podstawowych umiejętności pływania, ale też zachęcił do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym oraz wdrożył do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

 p1 p2
Święto Dyni

Biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach,
chcąc uczcić Miesiąc Bibliotek Szkolnych, zaprosiła najmłodszych uczniów do wspólnej zabawy
integracyjnej pod nazwą „Święto Dyni”.

W kolorowej scenerii, uczniowie mieli możliwość posmakować przysmaków przygotowanych
właśnie z dyni. Był chleb dyniowy, pestki z dyni, tort dyniowy oraz pyszny kompot przygotowany przez rodziców. Dzieci miały wyjątkową okazję poznać różnorodne zastosowanie tego wyjątkowego warzywa.

Podczas spotkania dzieci brały udział w zabawach integracyjnych oraz tanecznych. Nad całością czuwały Magdalena Piechota oraz Magdalena Kwiatkowska.

d1


„Obowiązki wobec Ojczyzny dotyczą każdego Polaka.
Każdy powinien swoją pracą, miłością i troską ogarniać cały naród”-
rocznica odzyskania niepodległości  Polskę przez
w Szkole Podstawowej im Leonarda Śliwińskiego w Sątopach

Dnia 10 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W uroczystości wzięli udział nauczyciele, uczniowie, a także przedszkolaki.

Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania Hymnu państwowego, następnie uczniowie klasy szóstej i zaprezentowali program artystyczny, w którym wierszem i tekstem przypomniały proces odzyskiwania niepodległości przez nasz kraj. Oprawę muzyczną stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów klasy czwartej, którym akompaniowała pani Anna Kaczmarek, a nad całością uroczystości czuwały panie Magdalena Miś- Herbeć i Mariola Kozłowska.

Wiersze i pieśni tworzyły podniosły nastrój. Podkreślała go jeszcze dekoracja sali:
biel i czerwień flagi. Uczniowie ubrani w galowe stroje nagrodzili wykonawców brawami.

Spotkanie było bez wątpienia nie tylko uczczeniem tego ważnego święta narodowego, ale też skłoniło niejednego ucznia do refleksji na temat naszej historii.

 SN1 SN2

SN3


Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 20 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach odbyło się Pasowanie na ucznia. Do grona uczniowskiego przyjęto: Amelię, Wojtka, Sebastiana, Mateusza, Iwonę, Michalinę, Oskara, Gabrielę, Zuzannę, Monikę, Lenę oraz Alicję.

W tym wyjątkowym dniu, klasa I wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Piechotą ,przygotowała program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności. Po zdaniu swego pierwszego egzaminu, pani Dyrektor Jolanta Król dokonała aktu pasowania.

W tej wyjątkowej chwili, najmłodszym towarzyszyli rodzice, którzy mocno trzymali kciuki za swoje pociechy, obdarowali ich podarunkami oraz przygotowali słodki poczęstunek.

O pierwszakach pamiętali również  koledzy z klasy III, którzy oprócz słów otuchy i kilku cennych rad
i wskazówek jak przetrwać w szkole, przekazali im praktyczną wyprawkę na zajęcia artystyczne.

p1  p2 p3


SZKOŁA  PODSTAWOWA  W  SĄTOPACH  BIJE  REKORD!!!

16 października 2017 roku w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach włączyli się do próby pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej. 94 uczniów na 4 fantomach prowadziło uciśnięcia klatki piersiowej i wdechy ratownicze.

Akcja powstała z inicjatywy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, który dotarł już do większości szkół podstawowych w Polsce.

Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

r1
r2 r3


NASZYM    NAUCZYCIELOM…

Dnia 13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się apel, w czasie którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod kierunkiem opiekuna p.Magdaleny Heinrich, złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Popłynęło wiele ciepłych i miłych słów. Uczniowie docenili i podkreślili swą wdzięczność za codzienny trud, wysiłek, troskę o dobro wychowanków i uznanie dla pięknej, ale trudnej pracy.

Na zakończenie głos zajęła pani dyrektor – Jolanta Król, która złożyła nauczycielom i pracownikom szkoły gratulacje i przekazała słowa uznania za dotychczasowe  zaangażowanie, wytrwałość, cierpliwości, życząc wszystkim  radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy  w tym wyjątkowym zawodzie.

 d1 d2 d3 d4ch


  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci.
Psychologowie oraz nauczyciele często podkreślają, że to właśnie głośne czytanie szczególnie rozwija wyobraźnię dziecka, jego wrażliwość i rozwój emocjonalny, pomaga w skupieniu,
rozbudowuje słownictwo oraz wzmacnia więzi rodzinne.
W Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach biblioteka szkolna również włączyła się, już po raz kolejny, w obchody tego wyjątkowego dnia. Czytanie ciekawych opowiadań towarzyszyło zarówno naszym najmłodszym uczniom jak i tym starszym w klasach IV-VII. Do wspólnego czytania włączył się także
Samorząd Uczniowski. Uczennice z ogromną energią czytały bajki młodszym kolegom.
W klasie pierwszej i trzeciej po przeczytanych lekturach dzieci otrzymały drobne upominki
w postaci zakładek do książek oraz kolorowanek.

Nad całością akcji czuwała opiekunka biblioteki pani Magdalena Piechota.

cztDnia 4 września 2017r.
inauguracja roku szkolnego 2017/2018.
Godzina 8:00 msza w kościele,
następnie uroczyste rozpoczęcie w szkole.


Informacja o odwozach:

Informujemy, że w dniu 4 września 2017r.
dowozy będą rano około godz. 7:00

(tak jak w ubiegłym roku szkolnym) na dworcu, Nowa Róża, Róża.
po inauguracji odwozy planowane są na godz. 9:30

 


T1


sl

EP

sus

skan41

skan39

szkoła z klasą
certyfikat


pyrek


sieciaki


EFS


Lepsza Szkoła


PKO_SKO


GSPS