Szkoła Podstawowa im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach

Kangur zadania

Rok szkolny 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego to ważny etap pracy szkoły dotyczący oceniania, klasyfikowania i promowania. Miarą edukacji są wyniki w nauce, na które niewątpliwie czekają wszyscy uczniowie. W tym podstawowym aspekcie nie był to łatwy rok szkolny, gdyż ze względu na epidemię wirusa COVID -19, w szkołach po raz drugi wprowadzono nauczanie zdalne. Udało się jednak od maja powrócić do nauki stacjonarnej i doczekać chwili, kiedy  można było podsumować to, czego się  wszyscy  nauczyli

W Szkole Podstawowej w Sątopach są uczniowie, którzy wykazali się dużą pracowitością, dzięki temu osiągnęli wysokie wyniki w nauce i tym samym otrzymali świadectwo z wyróżnieniem.

W sposób szczególny uhonorowana została uczennica klasy VI - Wiktoria Bortnik, która uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole i dzięki temu zdobyła Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sątopach Złoty Leonard.

Zakończenie roku szkolnego, było  również ważnym wydarzeniem dla uczniów klasy VIII, którzy opuścili na zawsze mury Szkoły i weszli w świat dorosłych. Dla nich skończył się pewien etap życia i zaczął kolejny.

Szkoła to miejsce szczególne dla uczniów, nauczycieli i rodziców, bez których trudno byłoby zrealizować wiele przedsięwzięć. Dzięki ofiarności Rodziców, czyniących dla naszej placówki nieskończenie wiele dobrego, pomagających nam bez wielkich słów i rozgłosu, pięknieje nie tyko nasze otoczenie, ale także nasze życie. Dlatego też pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie i współpracę. Tytuł - Mama i Tata na medal roku 2021 otrzymali:

- Pani Sylwia Kucz

- Pani Sylwia Adamczak

- Pani Magdalena Wroniak

- Pani Anna Kaczmarek

Głęboko wierzymy, że współpraca między Szkołą a Rodzicami w dalszym ciągu będzie opierać się na wzajemnej życzliwości, pomocy i zrozumieniu.

DD

W2

WIOSNA, ACH TO TY..."

W dniu wczorajszym, pomimo obecnej trudnej sytuacji związanej z pandemią, w radosnym nastroju przywitała wiosnę część społeczności Szkoły Podstawowej  im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach. Uczniowie klasy II i III oraz mała grupa przedszkolaków, stawili się w szkole,  w kolorowych, wiosennych przebraniach,  z gaikami w rękach.

Wszyscy dobrze wiedzieli, że oprócz lekcji i zajęć, czekać ich będzie coroczny przemarsz ulicami wsi barwnym korowodem. Aura tego dnia  znakomicie wpasowała się  w powiedzenie: "W marcu jak w garncu".

Podczas spaceru mogliśmy zaobserwować wszystkie pory roku. Deszcz przeplatał się ze słońcem, śniegiem i wiatrem.

Po przemarszu, pełni wrażeń udaliśmy się do szkoły.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie mogła cieszyć się tym dniem cała społeczność szkolna.

w1 w2

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO

"MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI"

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt.: "Moja ulubiona postać z bajki " skierowanego do dzieci z oddziałów przedszkolnych: Grupy Krasnali i Grupy Jeżyków oraz uczniów klas I- III.

Celem konkursu była między innymi: promocja aktywności czytelniczej, rozwijanie zainteresowań i poznawanie literatury bajkowej oraz rozwijanie inwencji twórczej dziecka i jego kreatywności.

Wpłynęło 19 prac plastycznych: 10 z Oddziałów Przedszkolnych oraz 9 z klas I- III.

Wyłoniono następujących laureatów:

Grupy Przedszkolne:

I MIEJSCE - Martyna Wroniak (JEŻYKI)

II MIEJSCE- Paulina Pigla (JEŻYKI)

III MIEJSCE- Zofia Kozłowska (JEŻYKI)

Klasy I- III

I MIEJSCE- Kacper Adamczak (klasa I)

II MIEJSCE- Michalina Kaczmarek (klasa II)

III MIEJSCE- Emilia Narasz (klasa I)

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dyplomy oraz nagrody wręczone zostaną podczas uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy zwycięstwa.

k1 k2 k3

Podziękowanie za pomoc pogorzelcom

Nie ten przyjaciel, kto współczuje,
a ten kto pomaga.

Thomas Fuller

Składam serdeczne podziękowania wszystkim za udział w zbiórce na rzecz nowotomyskich rodzin,
które utraciły dorobek życia w wyniku tragicznego pożaru, jaki miał miejsce w Nowym Tomyślu.

Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i okazaną pomocą wielu ludzi związanych z naszą szkołą.
Bardzo dziękuję za tę jakże ważną pomoc na rzecz potrzebujących.

Dyrektor szkoły – Jolanta Król

Apel

Konkurs z języka angielskiego.

W listopadzie uczniowie klas siódmej i ósmej  Szkoły Podstawowej w Sątopach wzięli udział w krótkiej prelekcji online dotyczącej korzyści wynikających z posiadania kompetencji językowych zorganizowanej przez Centrum Kształcenia Językowego „The Point”. Uczniowie z uwagą wysłuchali ciekawostek na temat różnych języków obcych i przystąpili do Quizu online. Pytania dotyczyły informacji poznanych podczas prelekcji przydatna więc była umiejętność uważnego słuchania, której serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
W klasie 8 zwyciężył Aleksy Kordus a w klasie 7 Kamil Kaczmarek.

Ang1

T1